נכסי בסיס

Share on FacebookShare on LinkedIn

באמצעות FXCM אתה יכול לסחור על תנודות המחיר של מתכות, נפט וגז, באופן דומה למסחר בפורקס. כדי לעזור לך להתמצא הכנו עבורך טבלה המפרטת את כל הסמלים ואת נכסי הבסיס שאליהם הם מתייחסים.

סימול

נכס בסיס

מקום מסחר החוזים על נכס בסיס

גודל עסקה לכל חוזה

פקיעה

USOil  נפט גולמי מסוג West Texas Intermediate WTI  בורסת הסחורות של ניו יורק  10 חביות  כן
UKOil  נפט גולמי מסוג Brent  בורסת החוזים העתידיים האירופית ICE  10 חביות  כן
NGAS  גז טבעי מסוג Henry Hub  בורסת הסחורות של ניו יורק  100 MMBTU (מיליון יחידות תרמיות בריטיות)  כן
XAU/USD  זהב  שוק הספוט  1 אונקיה  לא
XAG/USD  כסף  שוק הספוט  50 אונקיות  לא
Copper  נחושת  בורסת החוזים העתידיים האירופית ICE  100 ליברות  כן

USOil – נפט WTI
ווסט טקסט אינטרמדייט (West Texas Intermediate), או בקיצור WTI, הידוע גם טקסט קל מתוק, הינו סיווג של נפט גולמי המשמש כבנצ'מרק לתמחור נפט. חוזים של WTI נמכרים בעיקר בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחירים היסטוריים של ה-WTI ניתן למצוא במרכז המידע של מחלקת האנרגיה האמריקנית
(Energy Information Administration of the Department of Energy)

UKOil – נפט ברנט (Brent)
נפט מסוג ברנט הינו סיווג מסחר של נפט גולמי קל מתוק, אשר מהווה אחד הבנצ'מרק המרכזיים לתמחור רכישה של נפט ברחבי העולם. מקורו של נפט הברנט הינו מהים הצפוני, והוא מורכב מתערובת ברנט, תערובת Forties ונפט מסוג Oseberg ו-Ekofisk, וידוע גם בראשי התיבות BFOE. המדד מייצג את המחיר הממוצע של 21 ימי המסחר האחרונים בשוקי ה-BFOE בחודש המסירה הרלוונטי, כפי שמדווח ומאומת על ידי התקשורת בתעשייה.

NGas – גז טבעי (Henry Hub)
NGas מתייחס לנקודת המחיר של החוזים העתידיים על הגז הטבעי הנסחרים בבורסת הסחורות של ניו יורק (NYMEX) ובשוק החלפי ה-OTC הנסחרים בבורסה האינטר קונטיננטלית (ICE). מחירי הספוט והחוזים העתידיים הנקבעים בהנרי האב (צינור גז בלואיזינה המשמש כמקום שבו נמסרים החוזים העתידיים הנסחרים בבורסת הסחורות של ניו יורק) נמדדים במונים של $/mmbtu (מיליוני יחידות בריטיות תרמיות), ונחשבים בדרך כלל כמחירים הראשיים עבור שוק הגז הטבעי בצפון אמריקה.

Copper (נחושת)
חוזה הנחושת הנסחר בבורסת COMEX נחשב לאחד מהסחורות המחזוריות החשובות ביותר, וזאת לאור השימוש הנרחב בנחושת בבניה, תשתית וייצור של מגוון מכשורים וציוד. שימוש הקצה הנרחב ביותר הוא עבור כבלי נחושת וחיווט ומוצרים אלקטרוניים, וזאת לאור תכונות המוליכות הגבוהות שלו. שוק הבנייה הוא שוק היעד השנייה בגודלו עבור נחושת, לצורך עבודות צנרת, מיזוג ואוורור וחיווט. למרות שהנחושת הינו משאב המצוי בשבע וגם ניתן למחזור, ערכו של הנחושת שרשרת הערך של הנחושת מושכת הון רב. בשל כך, השוק רגיש למחסור בצד ההיצע והדבר עשוי לגרום לתנודתיות במחיר.

XAU/USD – זהב
זהב נסחר בשוק הספוט ומחיר הספוט של הזהב מצוטט במונחים של דולר לכל אונקיה. מאז 1919, הבנצ'מרק הנפוץ ביותר עבור מחיר קיבוע הזהב של לונדון, שיחת טלפון המתקיימת פעמיים ביום בין נציגיהם של חמשת חברות הסחר במטילי זהב הגדולות ביותר בשוק המטילים בלונדון. הזהב נסחר באופן רציף באמצעות שוק הספוט התוך-יומי, הנגזר משוקי המסחר בזהב "מעבר לדלפק" ברחבי העולם (קוד עולמי: XAU).

XAG/USD – כסף
מחיר הכסף מונע על ידי ספקולנטים וגורמים של ביקוש והיצע – בעיקר על ידי סוחרים גדולים או משקיעים, מסחר בשוק, ביקוש תעשייתי, צרכני ומסחרי וגידור כנגד אי יציבות פיננסית. הכסף ידוע בתנודתיות הגבוהה שלו. הדבר נובע מנזילות שוק נמוכה ותנודות בביקוש מצד השוק התעשייתי ולשימוש לצורך שמירת ערך. לעיתים הדבר עשוי להוביל לתנודתיות בתוך טווחי מחיר רחבים.

למידע נוסף על המוצרים הפיננסים אותם מציעה FXCM ישראל על נכסי הבסיס המפורטים לעיל, ראה בהרחבה את דפי המוצרים הפיננסים שבתקנון החברה.