זליגה חיובית ושלילית – מחקר

Share on FacebookShare on LinkedIn

במסגרת שיטת הביצוע של FXCM, אתה יכול לשפר את המחיר שעשוי להתקבל על הוראות המסחר, וזאת מאחר שהוראות המסחר מתבצעות על פי המחיר הזמין הטוב ביותר במערכת הקבוצה.

יותר מ-9 מיליון הוראות מסחר של לקוחות FXCM בוצעו בזליגות חיוביות1
על פי מחקר שבוצע על ידי קבוצת FXCM (מדובר בנתונים של כל הקבוצה לא כולל חלק מהלקוחות הלא ישירים של הקבוצה) בין ה-1 בינואר, 2020 ועד 30 באפריל, 2020.
היות ו-FXCM מאפשרת קבלת זליגה חיובית, כל הוראות המסחר עשויות לקבל זליגה חיובית2. פירוש הדבר שאתה עשוי להרוויח יותר כסף במקרה שתתרחש קפיצת שוק מעבר למחיר הוראות הלימיט שלה. הדבר שכיח במיוחד במקרים שבהם השוק נע במהירות (במהלך פערי מחיר עם פתיחת שבוע המסחר).

הנתונים הבולטים של המחקר3:

*שבוצע בין ה-1 בינואר 2020 ועד 30 באפריל 2020 

  • 29.51% מכל הוראות הסטופ, הלימיט, ההוראות השוק "במחיר הזמין הטוב ביותר" והוראות הכניסה מתבצעות בזליגה חיובית
  • 9.54% מכל הוראות הסטופ, הלימיט, ההוראות השוק "במחיר הזמין הטוב ביותר" והוראות הכניסה מתבצעות בזליגה שלילית
  • 75.24% מכל הוראות הלימיט והוראות הכניסה בלימיט מתבצעות בזליגה חיובית
  • 32.30% מכל הוראות הסטופ והוראות הכניסה בסטופ מתבצעות בזליגה שלילית

*למחקר הביצועים המלא לשנת 2019 לחץ כאן>>>

*למחקר הביצועים המלא לשנת 2018 לחץ כאן>>> 

*למחקר הביצועים לשנת 2017 לחץ כאן>>>

כיצד מתקיימת אפשרות לזליגה חיובית?

שימוש בהוראות לימיט או כניסה בלימיט

נא קחו בחשבון את האפשרות הקיימת בפניכם לפתוח ולסגור עסקאות באמצעות הוראות לימיט והוראות כניסה בלימיט, אשר עשויות לסייע לכך שההוראה שלך תתבצע במחיר המבוקש או במחיר טוב יותר וללא זליגה שלילית. זכור כי הוראות לימיט אמנם מבטיחות את המחיר אך הן לא מבטיחות את הביצוע, ועל כן עצם הבחירה בסוג ההוראה הינו החלטה חשובה במסחר.

איך למזער את הסיכון לזליגה שלילית?

Create a Market Order
השתמש בהוראות טווח
מומלץ לשקול שימוש בהוראה מסוג "טווח שוק", וזאת כדי להימנע מאפשרות של זליגה שלילית גדולה. הוראת טווח מאפשרת לך להגדיר את טווח הזליגה שאתה מוכן לספוג כדי לפתוח את העסקה. הטווח שאתה מגדיר בפיפסים מבטיח כל העסקה שלך תבוצע בתוך טווח המחיר שהגדרת, וזאת במידה והמחיר אכן יהיה זמין על ידי ספקי הנזילות.

דוגמה: ב FXCM, אתה יכול להציב הוראת קנייה בהיקף של 5 מיליון יחידות על ה-EURUSD ולהגדיר טווח של 5 פיפסים. כאשר תופעל ההוראה עשויים לקרות אחד מהתרחישים הבאים:

תרחיש 1: במידה ולא קיימת נזילות למילוי ההוראה במסגרת הטווח של 5 פיפסים, ההוראה תבוטל אוטומטית.

תרחיש 2: אם ישנם רק 3 מיליון הזמינים לביצוע בתוך הטווח של 5 פיפסים, 3 מיליון מתוך ההוראה שלך יתבצעו בתוך הטווח, ואילו 2 המיליון הנותרים יתבטלו אוטומטית.

תרחיש 3: במידה וקיימת נזילות עבור 5 מיליון בתוך הטווח של 5 פיפסים, כל ההוראה תתבצע בתוך הטווח.

1 על פי מחקר שבוצע על ידי קבוצת FXCM (מדובר בנתונים של כל הקבוצה לא כולל חלק מהלקוחות הלא ישירים של הקבוצה) בין ה-1 בינואר 2019 ועד 30 בנובמבר 2019.
2קבלת המחירים הזמינים הטובים ביותר תלויים בנזילות הקיימת בשוק בעת ביצוע העסקאות.
3המחקר בוצע בין ה-1 בינואר, 2019 ועד 30 בנובמבר, 2019.
4זליגה (Slipage) היא תופעה שכיחה במסחר בשוק הפיננסי, והיא מתרחשת כאשר מחיר ההוראה המבוקש של הסוחר אינו זמין בשוק בשל מחסור בנזילות וההוראה מתבצעת במחיר הזמין הבא. במערכות המסחר של קבוצת FXCM, זליגה יכולה לפעול לא רק לרעת הסוחר (זליגה שלילית) אלא גם לטובתו (זליגה חיובית). במחקר המלא תוכל למצוא סטטיסטיקות על הביצוע בפועל על פי סוגי ההוראות השונים וטיפים על היתרונות והחסרונות של כל הוראה ומתי כדאי להשתמש בכל הוראה.