איך מתבצעות הוראות המסחר*?

Share on FacebookShare on LinkedIn

איך מתבצעות הוראות המסחר*?

אסטרטגיית מסחר נועדה לסייע לך להשיג את מטרות המסחר שלך. ואולם, כדי להוציא לפועל את האסטרטגיה, אתה זקוק לכלים הנכונים. FXCM מספקת לסוחרים הוראות פשוטות ומתקדמות שתוכל לעשות בהן שימוש בהתאם לצרכי המסחר שלך. הבנה של אופן הביצוע של כל סוג הוראה הינו מרכיב חשוב בניהול מסחר יעיל ומחושב.

הוראות שוק

הוראת שוק (Market Order) מאפשרות לך להיכנס לשוק מיידית. באמצעות סוגים שונים של הוראות שוק ובחירת "תפוגת זמן" (Time-In-Force) תוכל לשלוט במידת האפשר במחיר שבו תתבצע ההוראה.

  • הוראות שוק בטווח (Market Range) באמצעות הוראת שוק בטווח אתה יכול לקבוע את טווח המחיר שבו אתה מוכן שהוראתך תצא לפועל, ובכך להימנע מזליגה שלילית בלתי רצויה. אם ישנה בשוק נזילות מספקת כדי לבצע את הוראתך בטווח שהגדרת, העסקה תיפתח. אם לא, העסקה תתבטל.
  • הוראת שוק "במחיר שוק" (At Market) – בהוראת שוק "במחיר השוק" הוראתך תצא לפועל במחיר הזמין הטוב ביותר. הוראה זו מבטיחה כי עסקתך תצא לפועל, אך לא מבטיחה כי היא תתבצע בהכרח במחיר המבוקש. לעיתים, בשל תנודתיות גבוהה או מחסור בנזילות, הוראתך עשויה להתבצע בזליגה שלילית בהשוואה למחיר המבוקש, וחשוב להביא זאת בחשבון.

הוראות כניסה

הוראות כניסה מאפשרות לך להיכנס לשוק במחיר עתידי. אתה קובע את המחיר שבו אתה מעוניין להיכנס לשוק, בין אם גבוה ובין אם נמוך ממחיר השוק הנוכחי. במידה והשוק אכן יגיע למחיר הכניסה שקבעת, הוראתך תצא לפועל. ישנם שלושה סוגים של הוראות כניסה:

  • הוראת כניסה בלימיט – הוראה המיועדת לקנות במחיר הנמוך ממחיר השוק או למכור במחיר הגבוה ממחיר השוק.
  • הוראת כניסה בסטופ – הוראה המיועדת לקנות במחיר הגבוה ממחיר השוק או למכור במחיר הנמוך ממחיר השוק. הוראת כניסה בסטופ מבטיחה כי הוראתך תצא לפועל, אך אינה מבטיחה את ביצועה בדיוק במחיר שביקשת. מאחר שמדובר בביצוע על פי המחיר הזמין הטוב ביותר, הוראתך תתבצע במחיר שביקשת – או טוב יותר – במידה והמחיר אכן זמין בשוק בעת ביצוע ההוראה, או במחיר הטוב ביותר הזמין הבא, אשר עשוי להיות במרחק של כמה פיפסים מהמחיר המבוקש.
  • הוראת כניסה בטווח – הוראת כניסה בטווח פועלת בדומה להוראת כניסה בסטופ. עם זאת, באפשרותך לקבוע טווח מחיר (בפיפסים) שבו תרצה שהוראתך תצא לפועל, וזאת כדי להימנע מזליגה שלילית בלתי רצויה, ובמידה והמחיר הזמין בשוק יהיה בתוך הטווח שציינת, הוראתך תצא לפועל. אם לא, העסקה לא תצא לפועל וההוראה תישאר במצב של המתנה, עד שהשוק יגיע שוב למחיר הטווח. יש לציין כי הוראת בזמן אינה מגבילה זליגה חיובית, כך שבמידה ויהיה בשוק מחיר טוב יותר, הוראתך תיפתח במחיר זה.

הוראות סטופ ולימיט

הוראות סטופ ולימיט משמשות לצורך הגדרת הגבלת הפסד ויעדי רווח, בהתאמה. הוראות סטופ ולימיט מתבצעות באופן דומה להוראות כניסה בסטופ ובלימיט, אולם לא משמשות לצורך כניסה לשוק, אלא יציאה מהשוק. הוראות לימיט מתבצעות במחיר שביקשת (או טוב יותר), ואילו הוראות סטופ עשויות להתבצע במחיר שביקשת או גרוע יותר.

תפוגת זמן** (Time-In-Force)

בהתאם לסוג ההוראה שבה אתה משתמש, תוכל גם לבחור את תפוגת הזמן שבה תרצה שההוראה תתבצע.

-הוראת יום – הוראת יום מותירה את הוראת הכניסה שלך בתוקף למשך יום המסחר הנוכחי. במידה והוראת הכניסה לא תצא לפועל במהלך יום המסחר הנוכחי, היא תתבטל.

-הוראת GTC) Good Till Canceled) – הוראה מסוג GTC מבטיחה כי הוראתך תצא לפועל במלואה, . עם זאת, הוראת GTC עשויה לפצל את עסקתך לחלקים במידה ולא תהיה נזילות מספקת כדי לבצע את הוראתך במחיר המבוקש. יתר חלקי העסקה יעברו לביצוע במחירים הטובים הזמינים הבאים. סוג זה של הוראה מבטיח כי כל הוראתך תצא לפועל, אך לא בהכרח במחיר שביקשת.

-הוראת IOC) Immediate or Cancel) – הוראת IOC תבצע את הוראתך, במלואה או בחלקה, במחיר שביקשת. במידה וישנה נזילות בשוק לבצע רק חלק מהוראתך במחיר שביקשת, חלק זה יתבצע במחיר ויתר העסקה תתבטל. סוג זה של הוראה מבטיח כי הוראתך תתבצע, במלואה או בחלקה, במחיר המבוקש, אך רק בתנאי שישנה נזילות מספקת כדי לעשות זאת.

-הוראת FOK) Fill Or Kill) – הוראתך תתבצע במלואה במחיר המבוקש אך ורק אם קיימת מספיק נזילות כדי לבצע את מלוא הוראתך במחיר. אם לא תהיה בשוק נזילות לבצע את מלוא הוראתך במחיר המבוקש, ההוראה תתבטל כליל.

טווח זמן: השלמת עסקאות

FXCM שואפת לבצע את הוראות המסחר תוך מיליוני שניות. עם זאת, אין טווח זמן מדויק ומוגדר מראש לעיבוד הוראות המסחר.

חריגות בהשלמת עסקה

עשויות להיות חריגות מן הביצוע האופייני של העסקה, כגון עיכובים בשל עומס בהיקף ההוראות העומדות לביצוע או בשל תקלות טכניות הקשורות לגורמים פנימיים או חיצוניים.

המטרה של FXCM היא ליידע את הלקוחות על החריגות הללו במהירות האפשרית, ואולם זמן התראת הלקוחות תלוי במורכבות המקרה.

-תחנת המסחר** Trading Station II: אם מתרחש עומס חריג בהוראות המסחר, ההוראה תסומן בחלונית ההוראות בצבע אדום בעמודת ה"סטטוס" תופיע ההודעה "בביצוע" או "בהמתנה". במקרים כאלה, הוראות אלה נמצאות בתהליך של ביצוע, אולם תהליך זה עשוי להתעכב עד ש-FXCM תקבל אישור מספק הנזילות שהמחיר המצוטט עדיין זמין. במהלך תקופות של נפח מסחר גבוה, ייתכן כי יווצר תור בביצוע ההוראות. עומס זה בהוראות הנכנסות עשוי ליצור עיכובים בקבלת אישור לביצוע העסקה מספק הנזילות.

-מטה-טריידר 4** (Meta-Trader4): במקרים של עומס חריג בהוראות המסחר, חלונית ההוראות תישאר פתוחה בפלטפורמת המסחר ותציג הודעה על שגיאה בעיבוד. הוראות אלה נמצאות בתהליך של ביצוע, אולם תהליך זה עשוי להתעכב עד ש-FXCM תקבל אישור מספק הנזילות שהמחיר המצוטט עדיין זמין. במהלך תקופות של נפח מסחר גבוה, ייתכן כי יווצר תור בביצוע ההוראות. עומס זה בהוראות הנכנסות עשוי ליצור עיכובים בקבלת אישור לביצוע העסקה מספק הנזילות.

 

*להסבר מפורט על פקודות המסחר השונות לחץ כאן לתקנון החברה.

**להסבר מפורט על ההבדלים בין פלטפורמת המטה טריידר 4 לפלטפורמת הטררידינג סטיישן 2 לחץ כאן.