מסחר בזהב (XAU/USD)

Share on FacebookShare on LinkedIn

זהב הוא אחד מהנכסים המבוקשים ביותר בשוק המתכות. למה? סוחרים לעיתים משתמשים בזהב כדי לגוון את סיכוניהם מפני אירועים כלכליים אשר עשויים להשפיע באופן שלילי על אחזקותיהם הפיננסיים. הם עושים זאת במגוון דרכים. ישנם משקיעים שמחזיקים בפועל במטבעות זהב או תכשיטי זהב, ואחרים סוחרים בזהב באמצעות חוזים עתידיים ונגזרים.

בימים עברו הזהב היה מקובע לערכם של המטבעות, אולם ימים אלה חלפו. אין כיום שום מדינה שעדיין משתמשת בתקן הזהב. עם זאת, אין זה אומר כי ערכו של הזהב נפגם. הזהב עדיין נחשב לאחת המתכות היקרות בעלות הערך הגבוה ביותר, כאשר המחיר המקובל (Benchmark) נקבע על ידי שוק הזהב בלונדון (London bullion market).

מסחר בזהב עם FXCM ישראל

ביצוע יעיל ומהיר ללא עמלות

פתח חשבון

נסה את האסטרטגיה שלך עם חשבון תרגול – הירשם עכשיו

סוחרים רבים סוחרים על נגזרות של הזהב בשוק החוזים העתידיים או האופציות. בארצות הברית, רבים סוחרים בזהב מעבר-לדלפק באמצעות בורסת הסחורות של שיקאגו. מחוץ לארצות הברית קיימות אפשרויות אחרות שבהן ניתן לסחור בזהב, כדוגמת חוזי הפרשים (CFD), אשר מאפשרים לסוחרים לבצע ספקולציה על מחיר המתכת היקרה.

ל- מסחר בזהב באמצעות CFD ישנם מאפיינים ייחודים. בניגוד לנחושת, אין ל-CFD על זהב מועד פקיעה ועל כן הסוחר יכול להחזיק בפוזיציה שלו על הזהב למשך תקופה ממושכת ככל שירצה. בניגוד למסחר ישיר במניות (שאינו באמצעות חוזים על מניות), מסחר ב-CFD על הזהב מאפשר מסחר באמצעות מינוף, שעשוי מצד אחד להגדיל את פוטנציאל הרווח שלך ומצד שני להגביר את רמת הסיכון שלך.


בסופו של דבר, זהב הוא אחד הנכסים הוותיקים והמסעירים ביותר לסחור על השווקים הגלובליים. בתוקפות של טלטלה ומלחמה, שלום ושגשוג, זהב תמיד נחשב לנכס משמעותי בשוק הפיננסי.


* אין בביצועי העבר כדי להעיד על ביצועי העתיד

שעות מסחר

אתה יכול לסחור על הזהב בין ימי ראשון בשעה 22:00 שעון GMT ועד יום שישי בשעה 20:45 שעון GMT. ישנה הפסקת מסחר יומית בכל יום בשעה 21:00 שעון GMT

הכול בפלטפורמה אחת

סחור בזהב לצד מט"ח בפלטפורמת מסחר אחת נוחה, ידידותית למשתמש, הכוללת חבילת גרפים מקצועית

מסחר מכל מקום

מערכת מסחר הזמינה בגרסאות לשולחן העבודה, ווב ומובייל, המאפשרת לך לסחור ולהתעדכן מכל מקום

מסחר בזהב
מדריך מוצרים

קבל את כל המידע על מסחר בזהב ונכסים אחרים במדריך מוצרי ה-CFD שלנו