מסחר בנפט

Share on FacebookShare on LinkedIn

אפשר לטעון שנפט מניע את גלגלי העולם. כלכלת ארצות הברית לבדה צרכה ב-2016 כמעט 20 מיליון חביות נפט בממוצע ביום. זהו נתון מדהים כאשר מביאים בחשבון שחבית נפט אחת יכולה להספיק לצורך תדלוק נסיעתם של 40 מכוניות. נפט גם מהווה אפיק מסחר פופולארי בשוק ההון, וספקולנטים רוכשים ומוכרים נגזרות על הנפט על סמך תחזיתם לגבי התנודות בשוק הנפט, שעשויות להיות מושפעות מתגליות נפט, כמות הרזרבות ואפילו מלחמות וטלטלות גיאו-פוליטיות.

מסחר בנפט ב-FXCM

ביצוע מהיר ושקוף ללא עמלות

פתח חשבון

נסה את האסטרטגיה שלך עם חשבון תרגול – הירשם עכשיו

נפט גולמי נוצר באופן טבעי במעמקי האדמה. אין זה פשוט לחלץ את הנפט וקידוחי נפט מתבצעים הן בים והן ביבשה. כדי להשתמש בנפט יש לזקק אותו לתזקיקי נפט כדוגמת בנזין ודלק. בהתאם למקורו, הנפט מקוטלג על פי רמת הצמיגות שלו (קל וכבד) ושיעור הגופרית שבו (מתוק או מר). הסוגים הפופולאריים של הנפט שנסחר בעולם הם WTI, ברנט (Brent), תערובת נורבגית אוזברג ועוד.

ישנם הרבה גורמים שצריך להביא בחשבון כאשר סוחרים בנפט, כגון דפוסי צריכה על פי עונות השנה, רמות תפוקת הנפט של יצרניות הנפט הגדולות רמות ההיצע והביקוש, מגמות הקשורות לאנרגיה ירוקה והמצב הגיאו-פוליטי באזורים שונים בעולם. ואולם, בכל תנאי שוק, הנפט נחשב לנכס פופולארי ומסעיר בקרב הסוחרים.


ב-FXCM תוכל לסחור על סוגים שונים של נפט באמצעות חוזי הפרשים (CFD). למשל, כדי לסחור על מחיר הנפט מסוג WTI, עליך לסחור על חוזה ההפרשים USOil, העוקב אחר מחיר חוזה ה-WTI הנסחר בבורסת הסחורות של ניו יורק. אם ברצונך לסחור בנפט מסוג ברנט, עליך לסחור על חוזה ההפרשים UKOil. כל חוזה הפרשים מייצג 10 חביות נפט.


*המידע לעיל, מובא כשירות והנוסח המובא הינו תרגום מתוך אתר קבוצת FXCM,  עפ״י הוראות הדין.

גרף מסחר בנפט

שעות מסחר

תוכל לסחור בנפט 5 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה

כל הנכסים בפלטפורמה אחת

תוכל לסחור על פורקס ועל סחורות בפלטפורמת מסחר אחת ידידותית לשימוש, הכוללת חבילת גרפים מקצועית

לסחור מכל מקום

תחנת המסחר זמינה בגרסאות לשולחן העבודה, ווב ומובייל – כדי שתוכל לסחור בכל עת ומכל מקום

מסחר בזהב
מדריך מוצרים

אין לך ניסיון במסחר ב-CFD? קרא את המדריך המלא שלנו למסחר ב-CFD