מצא את הכלי שמתאים לסגנון המסחר שלך

Share on FacebookShare on LinkedIn

ב-FXCM כל סוחר מוצא את הכלי לסגנון המסחר שלו בחר גם אתה!

קרקפנים

הקרקפן (Scalper) נהנה מהאקשן של המסחר ולעיתים מבצע מספר עסקאות בשעה. מטרתו של הקרקפן היא לתפוס תנועות שוק קצרות טווח, לעיתים של מספר פיפסים. זהו סגנון מסחר בעל סיכון לא מבוטל, אך מאוד פופולארי בשוק הפורקס הדינמי של ימינו. עבור הקרקפן, מהירות הביצוע היא בעלת חשיבות מכרעת. בחודש פברואר 2019 מהירות הביצוע בקרב לקוחות קבוצת FXCM עמדה על 20 מילישניות בלבד.1

-מסחר בקליק אחד באפשרותך לחסוך שניות יקרות בתהליך פתיחת העסקה, בתחנת המסחר של FXCM, ה-TSII תוכל להגדיר "מסחר בקליק אחד".2

-יומן כלכלי היומן הכלכלי עשוי לכלול אירועים או פרסומים בעלי משמעות כלכלית, ביחס לכלכלת מדינות שונות. על כן, מומלץ להתעדכן באירועים הכלכליים בתחילתו של כל שבוע. 

-הידעת? לא כל הברוקרים מתירים קרקוף – אנחנו כן!

סוחרי-יום

סוחרי-יום (Day Trader) מנסים לנצל שיאים ברמת התנודתיות היומית. סוחרי-יום בדרך כלל נעזרים בגרפים של 5-15 דקות כדי לתפוס תנועות שוק משמעותיות וסוגרים את העסקה עוד באותו היום.

– האפליקציה 3StrongWeak
אחת האפליקציות הפופולאריות ב-FXCM Apps Store, והיא חינמית עבור לקוחות FXCM ישראל. האפליקציה משקללת בטווחי זמן שונים את התנועות היחסיות של כל אחד מהמטבעות המרכזיים למול כל יתר מטבעות המייג'ורס. כך למשל, אם האירו נחלש אתמול ב-50 פיפס מול הדולר האמריקני, הניקוד של האירו בטווח היומי יהיה 50- והניקוד של הדולר האמריקני יהיה 50+, וכך יתבצע החישוב לגבי השינוי בערך האירו והדולר למול יתר המטבעות המרכזיים עד לקבלת ניקוד כולל.

– הידעת?
ב-FXCM הוראת המסחר שלך עשויה להתבצע לעיתים בזליגה שלילית (Negative Slippage), אך גם בזליגה חיובית (Positive Slippage), כלומר במחיר טוב יותר מן המחיר שביקשת. על פי הנתונים החודשיים שמפרסמת קבוצת FXCM, בחודש פברואר 22.7% מהוראות המסחר בקרב לקוחות קבוצת FXCM התבצעו בזליגה חיובית (10.2% בוצעו בזליגה שלילית, ו-67.1% ללא זליגה).4

סוחרי מגמה

סוחרי מגמה (Swing Trader) מסתכלים על המגמות בשוק בטווח הארוך יותר. הם משתמשים בדרך כלל בגרפים ארוכים יותר של 4 שעות וגרפים יומיים ופותחים עסקאות לזמן ממשוך יותר, ימים ולעיתים שבועות וחודשים.

– אפליקציה לניהול סיכונים
האפקליציה Risk Management Indicator עוזרת לך לחשב את הנתונים של עסקה ספציפית במונחים כספיים על פי רמת הסיכון שברצונך ליטול. באפשרותך, למשל, להגדיר את שיעור הון החשבון שהינך מוכן לסכן בעסקה נתונה (נאמר 2% או 5%) והאפליקציה תחשב עבורך אוטומטית את גודל העסקה האפשרי (במונחים כספיים).

– הידעת?
בעסקאות ארוכות טווח ריבית הגלגול (Rollover) ,בין אם שלילית ובין אם חיובית, היא גורם חשוב שעשוי להשפיע על רווחיות העסקה בטווח הארוך. בדיקה השוואתית שערכנו בחודש מרץ 2018 העלתה כי FXCM ישראל משלמת (כלומר, במקרים של ריבית גלגול חיובית) ללקוחותיה את ריביות הגלגול הגבוהות ביותר בהשוואה ליתר זירות המסחר הפועלות בישראל בצמדים שנבדקו. 6,7,8

סוחרי אלגו

סוחרי אלגו (Algo Trader) נוהגים להפעיל רובוטים אוטומטיים (מה שקרוי EA) שסוחרים בשוק באופן אוטומטי על פי אסטרטגיות קבועות מראש. חלק מהסוחרים אף מתכנתים בעצמם את הרובוטים הללו. כדי לבחון את ביצועיו הפוטנציאליים של הרובוט ו"לשפצר" את תפקודו, סוחרי אלגו משתמשים בשיטה הקרויה בדיקה-לאחור (Back-Testing).

 מסחר באמצעות API 
FXCM מציעה מגוון פתרונות API שמאפשרים לסוחרי אלגו לחבר את התוכנה שלהם לשוק. אפשרויות ה-API שאנו מציעים מספקים חיבור עם שיהוי (Latency) נמוך לשרת המחירים שלנו ומעניקים חוויית שוק מקסימלית עם נתונים היסטוריים ועדכניים בחינם (המאפשרים גם Back Testing).

– הידעת?
FXCM ישראל מספקת ללקוחותיה שירותי VPS (שרת וירטואלי מרוחק) חינם. VPS מאפשר לך להפעיל את הרובוטים שלך בתחנת מסחר היושבת בשרת מרוחק ייעודי, שפועל מסביב לשעון ואינו חשוף להפסקות חשמל או בעיות בתקשורת האינטרנט. השירות מומלץ במיוחד לסוחרי מטה-טריידר4 המפעילים רובוטים אוטומטיים.9

1

מהירות ביצוע הינה לפי ההגדרה פרק הזמן שבין קבלת ההוראה לביצועה בפועל, מבלי להביא בחשבון שיהוי בחיבור האינטרנט או עיכובים ברישום הפקודות. מקור הנתון, לחץ כאן.


2שים לב, מתכונת זו מקצרת את תהליך פתיחת העסקה, אך מאחר שאין שלב ביניים לאישור העסקה לחיצה בלתי מכוונת עלולה להביא לפתיחת עסקה בלתי רצויה. 3מוצרי מסחר אוטומטיים (אלגו טריידינג) חסומים ללקוחות ישראלים. FXCM ישראל אינה צד בקביעת מדיניות רכישת האפליקציות או תמחורן, אלא זו נקבעת ע"י קבוצת FXCM הבינלאומית. האפליקציות של FXCM האפליקציות המוצגות אינן מתחשבות בנסיבות האישיות או מטרות המסחר שלך, ולכן, אין להחשיב אותן כהמלצה אישית או ייעוץ השקעות. ביצועי העבר אינם מעידים על תוצאות עתידיות.
4מקור הנתונים: לחץ כאן
5האפליקציה משמשת כמחשבון בלבד ואינה מתיימרת לתת יעוץ או הכוונה לגבי ניהול הסיכונים בעסקה ספציפית ו/או בחשבון המסחר. בנוסף, מובהר כי האפליקציה אינה מביאה בחשבון את יעדיו ורמת הידע של הסוחר. יש לציין כי האפליקציה מבצעת חישוב עבור ולפי עסקה בודדה על סמך יתרת ההון בחשבון והיא אינה משקללת את הבטחונות הנדרשים לצורך פתיחת העסקה ו/או משקללת את יתר הבטחונות הנדרשים לשם הותרת העסקאות הפתוחות באותו רגע בחשבון.
6הבדיקה נערכה בקרב חשבונות מסחר בזירות הסוחר, בתנאי חשבון סטנדרטי בו הופקדו או מופקדים כספים בגובה 500 $ ארה״ב. תנאי חשבונות מסוג סטנדרטי עשויים להשתנות בין חברה לחברה. לבדיקה המלאה לחץ כאן.
7הבדיקה נערכה במהלך במהלך חודש מרץ 2018 ובוצעו במסגרתו עסקאות במכשירים הפיננסים הבאים [GBP/JPY, EUR/JPY, CHF/JPY, USD/JPY, AUD/JPY, NZD/JPY, GBP/NZD, GBP/AUD, EUR/NZD, EUR/AUD, EUR/CAD, GBP/USD, GBP/CHF, USD/CAD, EUR/USD, EUR/CHF, AUD/CAD, USD/CHF, EUR/GBP, AUD/USD, AUD/CHF, NZD/USD]. אין בביצועי העבר כדי להעיד על ביצועים בעתיד. לבדיקה המלאה לחץ כאן.
8אין בתוצאות הבדיקה, כדי להעיד על ביצועי החברה או מתחרותיה ביחס למכשירים פיננסיים אחרים בהם ולגביהם לא נערכה הבדיקה. לבדיקה המלאה לחץ כאן.
9השירות הינו חינם לכל לקוח שבחשבונו נפח המסחר המינימאלי הוא נפח מסחר חודשי של 500,000 דולר בכל אחד משלושת החודשים הקודמים.